Piątek 17 Sierpnia 2018
Do końca roku zostało 137 dni.
Wolontariat administracyjno-gospodarczy PDF Drukuj Email

CELEM NASZEGO ŻYCIA POWINNO BYĆ BOGACTWO BYCIA…

Hospicjum nie jest wyłącznie miejscem, które zapewnia terminalnie chorym opiekę medyczną i pielęgnacyjną. Przede wszystkim jest dla tych chorych „Domem” w ostatnim okresie ich życia i jako taki potrzebuje wielu otwartych serc i gotowych rąk do pracy. Być wolontariuszem
w Hospicjum nie oznacza tylko posługiwanie przy ludziach chorych. Jeśli z różnych względów taka posługa jest dla Ciebie niemożliwa, możesz w inny sposób wesprzeć nasze dzieło.

Dzięki wielu wolontariuszom, którzy pomagają w ogrodzie, kuchni, przy pracach porządkowych, stolarskich, w sekretariacie, bibliotece, archiwum, księgowości w naszym domu panuje atmosfera życzliwości a każdy wolontariusz ma okazję czuć się potrzebny i doceniany. „Wykonuję różne prace gospodarcze i tak jak umiem najlepiej, służę ludziom chorym, którzy tu przebywają.” - mówi Pan Adam, a Pani Zosia i Pani Stasia, których „znakiem firmowym” są kwesty potwierdzają: „Kwestujemy od 2003 roku. Trzeba widzieć jak to wygląda – być tutaj i wiedzieć to co my wiemy, żeby później to dzieło wesprzeć pomimo niepogody i złych warunków. Często wydaje nam się, że mamy dosyć, szczególnie jak mocno wymarzniemy, ale przychodzi kolejna kwesta i idziemy znowu.”, a Pani Ania od wielu już lat pomagająca w księgowości tylko życzliwie się uśmiecha i dodaje: „cóż mogę powiedzieć; lubię tu przychodzić” i dodaje w zadumie „ta posługa mi też jest potrzebna”

Również Ty Możesz dołączyć do grupy wolontariuszy administracyjno – gospodarczych, pamiętając jednocześnie, "aby nie oferować swojej pomocy, jeśli nie jesteś przekonany o wartości tego, co robisz".
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


Sonda

Wolontariat jest wartością, ponieważ...
 

Losowe zdjęcia z galerii

Kwesty publiczne
Kwesty publiczne
Kwesty publiczne
Kwesty publiczne

Gościmy