Czwartek 27 Lutego 2020
Do końca roku zostało 309 dni.
Wolontariat młodzieżowy PDF Drukuj Email
Spis treści
Wolontariat młodzieżowy
Strona 2

Celem kursu jest promocja idei hospicyjnej i wolontariatu wśród młodzieży. Podczas 7 spotkań w okresie 2 tygodni młodzież zapoznaje się, między innymi, z tematami dotyczącymi sytuacji zdrowotnej i psychologicznej osoby nieuleczalnie chorej w opiece paliatywnej oraz długoterminowej opiece domowej, roli rodziny w opiece nad chorym, zasad komunikowania się z chorym, sensu cierpienia, roli wolontariusza w opiece hospicyjnej oraz organizacji ruchu hospicyjnego w Polsce.

Oprócz tego dla stałych wolontariuszy prowadzone są spotkania formacyjne, kursy doszkalające (np. z komunikacji interpersonalnej).
Wolontariusze biorą czynny udział w życiu Hospicjum, integrują się z jego społecznością np. Klubem dr Deszcza na spotkaniach wyjazdach czy wycieczkach krajoznawczych np. do Zakopanego, Wieliczki. Wolontariusze mają również możliwość uczestniczenia w rekolekcjach.

Wolontariusze z ”Wolontariatu z żonkilem w tle” wraz z wolontariuszami ze szkół krakowskich i okolic angażują się w prace przy redagowaniu „Biuletynu Wolontariusza”, który wydawany jest co miesiąc od lipca 2006 roku.


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


Sonda

Wolontariat jest wartością, ponieważ...
 

Losowe zdjęcia z galerii

Poradnia Obrzęku Limfatycznego
Poradnia Obrzęku Limfatycznego
Opis: Poradnia Obrzęku Limfatycznego
Praca
Praca

Gościmy