Środa 23 Października 2019
Do końca roku zostało 70 dni.
Kurs dla wolontariuszy - opiekunów chorych 2011 zakończony PDF Drukuj Email

ImageW poniedziałkowe popołudnie 5 grudnia 2011  zakończyliśmy kolejną już edycję kursu dla wolontariuszy opiekunów chorych.  Za nami blisko trzy miesiące przygotowań do podjęcia posługi tym, którzy są u kresu swej drogi oraz ich bliskim.

 

Podobnie jak w latach ubiegłych, wykłady i warsztaty były bezinteresownie prowadzone przez  pracowników i wolontariuszy Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza”.

ImageOd  19 października, liczna grupa zainteresowanych uczestniczyła w zajęciach, by zdobyć podstawowe umiejętności i wiedzę przybliżającą sytuację chorego w terminalnym okresie choroby. Ostatecznie tegoroczny kurs ukończyło 42 osoby.

 

 

Mamy nadzieję że uczestnicy kursu wpiszą się w nasz hospicyjny „krajobraz” na stałe i dołączą do grona naszych wolontariuszy, którzy realizują ideę bycia z drugim i dla drugiego człowieka. Staną się częścią tej „szkoły pokory i miłości”, a także wykorzystają szansę jaką daje hospicyjny wolontariat – możliwość zatrzymania się i refleksji nad własnym życiem.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »