Środa 23 Października 2019
Do końca roku zostało 70 dni.
Odnaleźć sens życia PDF Drukuj Email

26 listopada 2011r., sobotni poranek - niby zwykły dzień, a jednak inny – wyjątkowy. W naszym hospicjum, obok naszych wolontariuszy, gromadzą się również wolontariusze i koordynatorzy wolontariatu różnych hospicjów. Można spotkać wśród nich m. in. przedstawicieli hospicjum z Bochni, Dąbrowy Tarnowskiej, Miechowa, Oświęcimia, Wiśniowej, Jaworzna, Katowic, Bielska – Białej, Poznania oraz Krakowa.Tym co zgromadziło wszystkich była próba znalezienia odpowiedzi na pytanie: Jak wolontariat hospicyjny pozwala odnaleźć sens życia?

Image

 

 

 

 

Podjęliśmy to wyzwanie o godz. 9:00 powitani przez p. Prezes Jolantę Stokłosę. Wsłuchiwaliśmy się w słowa ks. Ryszarda Mikołajczaka z Hospicjum św. Jana Kantego z Poznania, Józefy Kucharskiej – wieloletniej wolontariuszki naszego hospicjum, Ewy Bodek – koordynatora zespołu wolontariuszy opiekunów chorych

Image Image

Image Image

oraz pielęgniarek Bożeny Wąż i Kingi Zathey-Stąpor jak i Marzeny Brzęk, będącej asystentem w Ośrodku Wolontariatu Hospicjum św. Łazarza.

Image Image Image

 

 

 

 

Każdy z nas szukał własnej odpowiedzi. Popołudniu wzmocnieni duchowo i nakarmieni wymienialiśmy doświadczenia, spostrzeżenia i refleksje wspominając posługę wolontariuszy kiedyś, dzieląc się teraźniejszością i myśląc o przyszłości.

Image Image Image

Mamy nadzieję, że ten czas spędzony w gronie ludzi hospicjum, przyniósł każdemu z nas chwilę radości i pozwolił zaczerpnąć od innych trochę siły do dalszych działań.


ImageSpotkanie odbyło się w ramach grantu Wolontariat Nadziei, który realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »