Środa 29 Stycznia 2020
Do końca roku zostało 338 dni.
Program "Wolontariat Nadziei" PDF Drukuj Email

Image Hospicjum św. Łazarza w okresie od 1 września do 15 grudnia 2011 r. realizować będzie, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, program pt. WOLONTARIAT NADZIEI.

 


Program skierowany jest do każdego, kto tylko odczuwa potrzebę pomagania innym i pragnie powiększyć grono wolontariuszy naszego hospicjum.
Dlatego serdecznie zapraszamy:
•dzieci i młodzież,
•studentów,
•osoby czynne zawodowo,
•osoby będące na emeryturze,
do zapoznania się z naszą ofertą i przyłączenia się do grona wolontariuszy.

Program WOLONTARIAT NADZIEI ma na celu popularyzację bezinteresownej pomocy chorym i niepełnosprawnym, a także starszym. Jego zadaniem jest wskazanie tym osobom, które tylko odczuwają taką potrzebę, możliwości zostania wolontariuszem. Proponowane działania pozwolą każdemu poznać, że posiada w sobie potencjał zostania wolontariuszem.

Ideą projektu jest przedstawienie różnych zadań, w których każdy może odnaleźć dla siebie formę pomocy wsparcia działalności na rzecz tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy drugiego człowieka. W projekcie może brać udział każdy.
Popularyzacja programu WOLONTARIAT NADZIEI ma również dostarczyć potrzebnej wiedzy dotyczącej możliwości, jak można włączyć się w wolontariat Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza”, które od trzydziestu lat skupia ludzi dobrej woli, służących bezinteresownie w różnych formach wolontariatu chorym i niepełnosprawnym oraz ich rodzinom.Już w październiku organizujemy nieodpłatny Kurs dla Wolontariuszy – Opiekunów Chorych. Na który bardzo gorąco ZAPRASZAMY!

tel. 12 641 43 30, 12 641 46 58

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »