Środa 29 Stycznia 2020
Do końca roku zostało 338 dni.
Wolontariat medyczny

Czytaj całość TUTAJ ZAWSZE KTOŚ NA CIEBIE CZEKA...

 

 

 

Wolontariat opiekunów chorych Hospicjum im. św. Łazarza, to ogniwo wolontariatu, które skupia osoby będące najbliżej chorych . Tych którzy dzielą z chorymi ich codzienność, są świadkami ich zmagań z chorobą, ale uczestniczą z nimi także w momentach niosących radość i nadzieję. Jednak jak podkreśla Jan Paweł II „Wolontariusz, gdy bezinteresownie może dać innym coś z siebie, doświadcza radości, która przewyższa to, czego dokonał.” Tak więc nie tylko dajemy: swój czas i jakąś cząstkę siebie, ale też , a może przede wszystkim otrzymujemy.

 Image Image

Czytaj całość
 
Wolontariat biurowy

Czytaj całość„Z DROBIAZGÓW ŻYCIOWYCH WYKONANYCH WIELKIM SERCEM POWSTAJE WIELKOŚĆ CZŁOWIEKA” Prymas Stefan Wyszyński

 

 

Wśród naszych wolontariuszy są także osoby, które pomagają w pracach biurowych. Dzięki ich pomocy, poprzez wykonanie czasem niewielkich zadań, które są częścią większego przedsięwzięcia, stają się oni ogniwem zespołu, który dąży do wspólnego celu.

Image Image

Grono wolontariuszy składa się zarówno z młodzieży studiującej, osób pracujących jak i znajdujących się już na emeryturze czy rencie. Czynimy także starania, aby propagować wolontariat 50+. Do grona wolontariuszy należą osoby w różnym wieku i posiadające różne umiejętności.

Image Image

W zależności od predyspozycji wolontariusza proponujemy zarówno działania indywidualne jak i współpracę w zespole. Wolontariusze tworzą zespół, w którym każdy traktowany jest indywidualnie.

Czytaj całość
 
Wolontariat administracyjno-gospodarczy

CELEM NASZEGO ŻYCIA POWINNO BYĆ BOGACTWO BYCIA…

Hospicjum nie jest wyłącznie miejscem, które zapewnia terminalnie chorym opiekę medyczną i pielęgnacyjną. Przede wszystkim jest dla tych chorych „Domem” w ostatnim okresie ich życia i jako taki potrzebuje wielu otwartych serc i gotowych rąk do pracy. Być wolontariuszem
w Hospicjum nie oznacza tylko posługiwanie przy ludziach chorych. Jeśli z różnych względów taka posługa jest dla Ciebie niemożliwa, możesz w inny sposób wesprzeć nasze dzieło.

Czytaj całość
 
Wolontariat młodzieżowy

Czytaj całość Wolontariat Młodzieżowy „Wolontariat z żonkilem w tle” w TPCh „Hospicjum im. św Łazarza” w Krakowie zaprasza młodzież w wieku od 13 – 18 lat chcącą systematycznie włączać się w pomoc Poradni Geriatrycznej, pomagać w organizowaniu uroczystości, koncertów, kiermaszów i kwest Sekcji Pozyskiwania Środków.

Wolontariusze mogą także pomagać w administracji, biurze, magazynie, pralni czy w kuchni.

Czytaj całość
 
Wolontariat akcyjny

Osoby, które pragną pomagać Hospicjum, ale nie mogą robić tego z różnych powodów systematycznie zapraszamy serdecznie do włączenia się w przedsięwzięcia mające na celu pozyskiwanie funduszy na działalność Hospicjum. W ramach tych działań można włączyć się w kwesty pod kościołami, na koncertach i imprezach zarówno podczas trwania akcji Pola Nadziei jak i w pozostałym okresie. Wspierać organizacje aukcji, spotkań dla dzieci osieroconych oraz innych uroczystości związanych z życiem domu hospicyjnego, a także pomagać w pracach biurowych i w działaniach logistycznych związanych z tymi wydarzeniami.

 


Sonda

Wolontariat jest wartością, ponieważ...
 

Losowe zdjęcia z galerii

W hospicyjnym ogrodzie
W hospicyjnym ogrodzie
Łazaienka
Łazaienka

Gościmy