Środa 23 Października 2019
Do końca roku zostało 70 dni.
Podziękowania PDF Drukuj Email

Jest nam niezmiernie miło, że informację o naszym projekcie WOLONTARIAT-KAŻDY MOŻE POMAGAĆ zamieściły już 3 portale dzielnic z Krakowa:

www.dzielnica13.krakow.pl
www.dzielnica17.krakow.pl
www.dzielnica18.krakow.pl

Prosimy o opublikowanie informacji także inne portale, z których mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się więcej o naszym projekcie. Chcielibyśmy rozpropagować szkolenia wstępne pośród osób zainteresowanych wolontariatem i zaprosić do udziału w nich. Szkolenia odbywają się w każdy drugi poniedziałek miesiąca o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy.

 
Szkolenie wstępne - lipcowe PDF Drukuj Email

9 lipca 2012r, poniedziałkowe popołudnie. Prowadzący szkolenie wstępne dla kandydatów na wolontariuszy, zwarci i gotowi do pracy. Towarzyszy nam jednak myśl - czy w wakacje ktoś zastanawia się nad tym, by dołączyć do zespołu hospicyjnych wolontariuszy?

O godzinie 17:00 wszystko stało się jasne. Pomimo tego, iż wakacje w pełni, chętnych do włączenia się w wolontariat hospicyjny nie brakuje. Szkolenie odbyło się co prawda w kameralnym gronie, ale mamy nadzieję, że kolejne trzy osoby staną się częścią naszej społeczności.

 
Projekty grantowe ruszyły PDF Drukuj Email

Dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego oraz środków PEFRON Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie realizuje w 2012 roku trzy projekty skierowane do społeczeństwa Małopolski.

Zapraszamy:
1. rodziny
kobiet po mastektomii,
dzieci z obrzękiem limfatycznym, 
starszych, przewlekle chorych
2. osoby zainteresowane służeniem chorym w wolontariacie Hospicjum św. Łazarza bezpośrednio lub w innych zadaniach wspomagających działalność Hospicjum

do zapoznania się z prowadzonymi projektami:
1.Rola opiekuna w postępowaniu mającym na celu zapobieganie wystąpienia lub prowadzenia postępowania usprawniającego osób niepełnosprawnych z obrzękiem limfatycznym – dofinansowanie 5 200 zł, więcej
2.Ku pomocy rodzinie osoby niepełnosprawnej – dofinansowanie 3 800 zł, więcej
3.Wolontariat – Każdy może pomagać – 13 000 zł, więcej

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W PROJEKTACH

 
Szkolenie wstępne PDF Drukuj Email

Już 13 sierpnia 2012 r. o godzinie 17.00 zapraszamy serdecznie do naszego hospicjum na szkolenie wstępne dla osób zainteresowanych wolontariatem w zespole wolontariuszy. W programie spotkania jak zwykle przedstawimy:

 

 

  • historię naszego stowarzyszenia,
  • omówimy regulacje prawne i zasady korzystania z pracy wolontariuszy,
  • przedstawimy problematykę opieki nad osobą chorą w naszej placówce oraz
  • zaprezentujemy formy wolontariatu jakie funkcjonują w Hospicjum św. Łazarza.

Zapraszamy gorąco do udziału w spotkaniu, podczas którego mogą Państwo bliżej poznać naszą działalność oraz uzyskać odpowiedzi na nurtujące Was pytania.
Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 12 641 46 58 w dniach:
poniedziałek, środa, czwartek w godzinach 12.30 – 16.30 oraz we wtorek i piątek w godzinach 12.30 – 15.00.

 
Punkt Informacyjny PDF Drukuj Email

Każda osoba, która pragnie dowiedzieć się więcej o wolontariacie hospicyjnym, może skorzystać z pomocy naszych pracowników oraz wolontariuszy i skontaktować się z nami:

 

 

  • mailowo pod adresem: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
  • telefonicznie pod numerem 12 641 46 58 w dniach:

poniedziałek, środa, czwartek w godzinach 12.30 – 16.30
oraz we wtorek i piątek 12.30 – 15.00 lub osobiście po wcześniejszym ustaleniu terminu telefonicznie lub mailowo.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia naszego hospicjum i poznania bliżej naszej pracy. Liczymy na powiększenie się grona zespołu wolontariuszy!

 
Współpraca ze szkołami PDF Drukuj Email
Już od września planujemy zachęcić dzieci oraz młodzież do wzięcia udziału w organizowanych dla nich konkursach oraz wydarzeniach. W programie mamy także Marsz Żonkilowy – tradycyjnie ulicami Starego Miasta, który w tym roku pragniemy zorganizować wraz z wolontariatem 50+. Więcej informacji na naszej stronie internetowej już po wakacjach oraz w wiadomościach wysłanych do szkół.

 
Szkolenie wstępne PDF Drukuj Email
Kolejne szkolenie wstępne za nami. 11 czerwca 2012 r. spotkaliśmy się w niewielkim gronie, by jak co miesiąc porozmawiać o hospicyjnym wolontariacie. Tym razem szeregi naszych wolontariuszy chciałoby zasilić kolejnych 8 osób (4 kobiety oraz 4 mężczyzn). Grupa choć niewielka, to jednak z bardzo ciekawymi zainteresowaniami. Obok tak popularnej dziś informatyki, czy turystyki, pojawiła się także filatelistyka, poezja, pszczelarstwo, szydełkowanie, gra na pianinie...

Mamy nadzieję że dzielenie się tymi pasjami pozwoli urozmaicić czas naszym podopiecznym i dostarczyć im choć odrobinę radości.

Podczas spotkań z kandydatami na wolontariuszy zadawanych nam jest wiele pytań. Widać, że uczestnicy podchodzą do tematu wolontariatu i posługi w naszym hospicjum w sposób poważny i odpowiedzialny. Nie pozostawiamy pytań bez odpowiedzi i mamy nadzieję, że grono naszych wolontariuszy będzie stale się powiększać.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 22 - 28 z 84