Środa 23 Października 2019
Do końca roku zostało 70 dni.
Szkolenie wstępne - październik PDF Drukuj Email

Kolejne szkolenie wstępne za nami. 8 października 2012r  spotkaliśmy się w niewielkim gronie, by jak co miesiąc porozmawiać o hospicyjnym wolontariacie. Grupa choć niewielka, to jednak chętna do niesienia pomocy. Wszyscy zwarci i gotowi do tego, by wspierać człowieka, który jest  u kresu życia. Chcą pomagać w czynnościach codziennych, rozmawiać, towarzyszyć, …po prostu być przyjacielem….

Szkolenie jest realizowane w ramach projektu “Wolontariat- każdy może pomagać", dofinansowanego z funduszy Województwa Małopolskiego

 
Szkolenie wstępne dla kandydatów na wolontariuszy PDF Drukuj Email

Wakacje dobiegły końca, jesienne popołudnie i kolejny drugi poniedziałek miesiąca. Na niebie deszczowe chmury, a dla nas w hospicjum znów wyszło słońce, bo kolejna grupa kandydatów na wolontariuszy przyszła na spotkanie. Na pierwszy rzut oka łączy ich tylko chęć niesienia pomocy. Jednak to na co warto zwrócić uwagę - większość z nich zdecydowała się na udział w hospicyjnym wolontariacie, zachęcona przez znajomych, którzy są już naszymi wolontariuszami. Mamy nadzieję że uczestnicy dzisiejszego spotkania dołączą do grona naszych wolontariuszy, a z czasem staną się inspiracją dla innych, bo niosących pomoc nigdy za wiele.

Działania prowadzone w ramach projektu grantowego „Wolontariat - każdy może pomagać” realizowanego przy wsparciu Województwa Małopolskiego.
 
Żonkilowy Marsz Nadziei - 4 października 2012 r. PDF Drukuj Email

4 października zapraszamy na Żonkilowy Marsz Nadziei, w którym wezmą udział oprócz dzieci i młodzieży szkolnej seniorzy z wnukami, jako, że rok 2012 został ogłoszony Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Marsz ma także na celu przypomnienie zadań, jakie spełnia dla społeczeństwa Hospicjum św. Łazarza. Upamiętnia również Światowy Dzień Hospicjum i Opieki paliatywnej, który w tym roku obchodzony jest pod hasłem „Living to the end - palliative care for an ageing population”. Żonkilowy Marsz wyruszy spod Barbakanu o godzinie 14.30 ulicą Floriańską przez Rynek Główny, ulicą Szewską pod Bunkier Sztuk gdzie zostanie utworzone pole żonkilowe - symbol solidarności międzypokoleniowej, wspólnego działania seniorów, dzieci i ludzi młodych. Uczestników bardzo prosimy o ubranie żółtego elementu stroju.

Zgłoszenia przyjmujemy pod nr tel. (12) 640 22 90 lub e-mailem: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć Termin zgłaszania udziału w marszu upływa z dniem 28 września br.

Działania organizowane w ramach projektu „Wolontariat - każdy może pomagać” współfinansowanego ze środków Województwa Małopolskiego
 
Szkolenie dla młodzieży PDF Drukuj Email

WOLONTARIAT W SOLIDARNOŚCI MIĘDZYPOKOLENIOWEJ - SZKOLENIE OD 1 - 25 PAŹDZIERNIKA 2012 R. Zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i licealnych do udziału w 20 godzinnym szkoleniu, którego tematyka pozwoli młodym ludziom zapoznać się z problemami zdrowotnymi i chorobami dotykającymi osoby starsze i przewlekle chore. Zrozumienie problemów i potrzeb seniorów ma, w założeniu organizatorów szkolenia, przyczynić się do nawiązania lepszej komunikacji międzypokoleniowej a co za tym idzie poprawienia i wzmocnienia kontaktu nastolatków z dziadkami i osobami starszymi. Kurs będzie się odbywał w siedzibie Hospicjum św. Łazarza, przy ul. Fatimskiej 17. Maksymalna liczba uczestników kursu, to 50 osób. Rozpoczęcie 1 października br. o godz. 16.00. Zgłoszenia przyjmujemy pod numerem pod. nr tel. (12) 688 14 39. Termin zgłoszenia na szkolenie upływa z dniem 27 września br., Program szkolenia dostępny jest w zakładce "szkolenia".

Działania organizowane w ramach projektu „Wolontariat - każdy może pomagać” współfinansowanego ze środków Województwa Małopolskiego
 
Wspólna wycieczka do Muzeum Inżynierii Miejskiej PDF Drukuj Email

Uczestników i wykładowców szkolenia WOLONTARIAT W SOLIDARNOŚCI MIĘDZYPOKOLENIOWEJ oraz Seniorów z Klubu dra J. Deszcza, zapraszamy 6 października br. o godzinie 11.00 na bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.

W zbiorach Muzeum znajduje się wiele ciekawych eksponatów i modeli obrazujących rozwój techniki na przestrzeni dziejów, będzie można zapoznać się m.in. z historią motoryzacji i drukarstwa.

Zbiórka o godz. 10.45 przy wejściu do Muzeum, ul. św. Wawrzyńca 15.

Zgłoszenia telefonicznie pod numerem 12 688 14 39.

Plakat informacyjny
 
Szkolenie wstępne - sierpniowe PDF Drukuj Email

Pomimo, iż wakacje w pełni, chętnych do pomagania nie brakuje. 13 sierpnia, jak zwykle w drugi poniedziałek miesiąca, spotkaliśmy się z tymi, którzy chcą stać się częścią naszej hospicyjnej społeczności. Można by zastanowić się co skłoniło kolejne 8 osób do włączenia się w wolontariat? Najczęstsza motywacja to po prostu chęć niesienia pomocy innym, ale nie brakuje też tych, którzy chcą odmienić swoje życie, lub zdobyć doświadczenie. Mamy nadzieję, że Hospicjum stanie się tym miejscem, w którym odnajdą siebie i drugiego człowieka.

 
Zapraszamy po wakacjach PDF Drukuj Email

Zakończył się kolejny rok szkolny, podczas którego uczniowie blisko stu szkół z terenu Małopolski zdobywali nie tylko wiedzę, ale także czynne doświadczania, które czerpali z wolontariatu i współpracy z Hospicjum św. Łazarza. W ramach projektu „Wolontariat – każdy może pomagać” realizowanego przy wsparciu Województwa Małopolskiego Hospicjum św. Łazarza przygotowało ofertę współpracy z małopolskimi szkołami na rok szkolny 2012/2013. Celem projektu jest m. in. popularyzacja idei wolontariatu.

Zapraszamy do współpracy!

Ulotka z programem dla szkół

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 15 - 21 z 84