Środa 29 Stycznia 2020
Do końca roku zostało 338 dni.
Serca Młodych Wolontariuszy dla Chorych PDF Drukuj Email

Wolontariusze Młodzieżowi zorganizowali akcję mającą na celu okazanie gestu miłości, zainteresowania i pamięci chorym w naszym Hospicjum. Wykonali serduszka z origami.

Więcej informacji: 

http://www.hospicjum.krakow.pl/hospicjum/centrwol/serduszko_dla_pacjenta.pdf


 
Szkolenie wstępne dla wolontariuszy PDF Drukuj Email

Szkolenie dla osób zainteresowanych wolontariatem w 2015 roku odbywa się w drugi poniedziałek marca, czerwca, września i grudnia o godz 17.00. Zapraszamy serdecznie.

Celem szkolenia jest zapoznanie z historią i funkcjonowaniem TPCh „Hospicjum im. św. Łazarza”, jak również przybliżenie funkcjonowania hospicyjnego wolontariatu.

 
Kurs dla wolontariuszy - opiekunów chorych 2014 PDF Drukuj Email
6 maja 2014 r. o godz. 17.00 rozpoczynamy kolejną już edycję kursu dla wolontariuszy opiekunów chorych. Tematyka kursu obejmuje zagadnienia medyczne, psychologiczne, socjalne, oraz etyczno- moralne. Ma on na celu przygotowanie do posługi, a więc przekazanie wiedzy przybliżającej sytuację chorego w terminalnym okresie choroby, głównie choroby nowotworowej; umiejętności- jak postępować; ale także zwrócenie uwagi na to jakie cechy  powinien posiadać wolontariusz.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą włączyć się w bezpośrednią opiekę nad naszymi podopiecznymi i dołączyć do grona naszych wolontariuszy.

Pobierz program kursu

 
Kurs dla wolontariuszy - opiekunów chorych 2013 PDF Drukuj Email

22 października 2013 r. o godz. 17.00 rozpoczynamy kolejną już edycję kursu dla wolontariuszy opiekunów chorych. Tematyka kursu obejmuje zagadnienia medyczne, psychologiczne, socjalne, oraz etyczno- moralne. Ma on na celu przygotowanie do posługi, a więc przekazanie wiedzy przybliżającej sytuację chorego w terminalnym okresie choroby, głównie choroby nowotworowej; umiejętności- jak postępować; ale także zwrócenie uwagi na to jakie cechy  powinien posiadać wolontariusz. 

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą włączyć się w bezpośrednią opiekę nad naszymi podopiecznymi i dołączyć do grona naszych wolontariuszy.

Pobierz program kursu

 
Kurs dla wolontariuszy opiekunów chorych trwa PDF Drukuj Email
14 maja 2013 - wtorkowe popołudnie, rozpoczęliśmy kolejną edycję kursu dla wolontariuszy opiekunów chorych. Kursu, którego celem jest przybliżenie wszystkim zainteresowanym sytuacji człowieka chorego terminalnie, a także zachęcenie do zaangażowania się w hospicyjny wolontariat i dołączenia do grona tych, którzy na co dzień towarzyszą naszym podopiecznym. Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że ludzi którzy chcą poszerzać swoją wiedzę, zdobywać i doskonalić umiejętności w zakresie opieki nad chorym, jest bardzo wiele. Osoby w różnym wieku; mieszkańcy Krakowa i nie tylko; osoby z doświadczeniem w opiece nad człowiekiem chorym, ale także Ci, którzy tego doświadczenia nie posiadają; osoby zaangażowane w wolontariat, ale również tacy którzy chcą tą przygodę rozpocząć z nami. Jednym słowem ogromne bogactwo. Mamy nadzieję, że większość uczestników kursu, stanie się częścią wspólnoty hospicyjnych wolontariuszy.

Jesteśmy bardzo wdzięczni proboszczom nowohuckich parafii, którzy przekazując informację o kursie podczas ogłoszeń parafialnych, pomogli nam dotrzeć do tych, którzy chcą w ten sposób czynić dobro. Dzięki zaangażowaniu rektorów krakowskich uczelni wyższych, mieliśmy również szansę dotrzeć z informacją do środowiska studenckiego, a zamieszczenie informacji na stronach internetowych dzielnic Krakowa, czy portalu organizacji pozarządowych - ngo pozwoliło rozpropagować nasze działania wśród mieszkańców Małopolski.
 
Szkolenie wstępne PDF Drukuj Email
Niektórzy uważają, że trzynastka przynosi pecha. My niestety nie możemy się pod tym podpisać. 13 maja bowiem po raz kolejny utwierdził nas w przekonaniu, że ludzi, którzy chcą czynić dobro jest wielu. To właśnie oni przyszli na spotkanie dla kandydatów na wolontariuszy i zaoferowali gotowość do niesienia pomocy. Mamy nadzieję, że wystarczy im zapału do działania i wytrwałości w podjętych postanowieniach.

 
Kurs dla wolontariuszy -opiekunów chorych 2013 PDF Drukuj Email

14 maja 2013 r. o godz. 17.00 rozpoczynamy kolejną już edycję kursu dla wolontariuszy opiekunów chorych. Tematyka kursu obejmuje zagadnienia medyczne, psychologiczne, socjalne, oraz etyczno- moralne.

Kurs ma na celu przygotowanie do posługi, a więc przekazanie wiedzy przybliżającej sytuację chorego w terminalnym okresie choroby, głównie choroby nowotworowej; umiejętności- jak postępować; ale także zwrócenie uwagi na to jakie cechy  powinien posiadać wolontariusz. 

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą włączyć się w bezpośrednią opiekę nad naszymi podopiecznymi i dołączyć do grona naszych wolontariuszy.

Pobierz program kursu

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 7 z 84